MENU
Contact Event
Event Tasks
My Account
Login to view your account
Soccer in college
Colleges
Tournaments
Leagues
Teams
Athletes
USA Rank
How USA Rank works
View Rankings
SincSports
Sinc My Team
Upcoming Events
Promote Your Event
Help & Support
Searchable Help
Contact Us
Home
Apply
Teams/Schedules
Accepted Teams 2023
Schedules
Divisions
Division Champions
Information
Tournament Rules
Hotels
Contacts
Documents
Referees
College Info
College Registration
Attending Colleges
College Recruits
SincUs
College Tips
Log In / Sign Up
People Search
Event Search
USA Rank ID
Search
Can't find what you need?
Contact Us
NASA Tophat (NTH)
Mike Gaziano
Staff Access
Philip Thomas
Staff Access
Dave Smith
Staff Access
Ray Tomlin
Staff Access
more
Registration closed on : 8/14/2023 at 4:00 PM
OLC
Team
Contacts
NTH NASA 15B Classic
U09 born in 2015
Under 09 Boys Classic Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 15B Royal
U09 born in 2015
Under 09 Boys Royal Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH-NASA 15B Premier Milton
U09 born in 2015
Under 09 Boys Select Division
Team Manager: Adine Zornow
Head Coach: Peter Vogt
NTH 15B Buckhead Elite
U09 born in 2015
Under 09 Boys Premier Division
Head Coach: Dana Scott
NTH 15B Buckhead Premier
U09 born in 2015
Under 09 Boys Select Division
Head Coach: Dana Scott
NTH NASA 15 Academy Cherokee
U09 born in 2015
Under 09 Boys Royal Division
Team Manager: Brandon Cole
Head Coach: Anthony Fiorentino
NTH NASA 15 Academy Milton Elite
U09 born in 2015
Under 09 Boys Elite Division
Team Manager: Pedro Greiner
Head Coach: Arash Derakhshan
NTH NASA 15B Elite
U09 born in 2015
Under 09 Boys Elite Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 15B Premier
U09 born in 2015
Under 09 Boys Premier Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 15B Select
U09 born in 2015
Under 09 Boys Select Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 14B Royal
U10 born in 2014
Under 10 Boys Royal Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 14 Academy Smyrna Premier
U10 born in 2014
Under 10 Boys Classic Division
Team Manager: Katie Girard
Head Coach: Santoi Bishop
NTH NASA 14 Academy Smyrna Select
U10 born in 2014
Under 10 Boys Royal Division
Team Manager: Katie Girard
Head Coach: Emanuel Gomez
NTH 14B Buckhead Select
U10 born in 2014
Under 10 Boys Royal Division
Team Manager: Dana Scott
Head Coach: Dana Scott
NTH NASA 14B Elite
U10 born in 2014
Under 10 Boys Elite Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 14B Premier
U10 born in 2014
Under 10 Boys Premier Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH-NASA 14B Premier Milton
U10 born in 2014
Under 10 Boys Premier Division
Team Manager: Emilia Goetz
Head Coach: Enrique Caballero
NTH NASA 14B Select
U10 born in 2014
Under 10 Boys Select Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 14B Classic
U10 born in 2014
Under 10 Boys Classic Division
Team Manager: Sarah Johnson
NTH LakePoint 14 B Select
U10 born in 2014
Under 10 Boys White Division
Team Manager: Kim Kirkpatrick
Head Coach: Michael Herrin
NTH 14B Buckhead Premier
U10 born in 2014
Under 10 Boys Classic Division
Team Manager: Dana Scott
Head Coach: Dana Scott
NTH-NASA 13 Elite Milton
U11 born in 2013
Under 11 Boys Elite Division
Team Manager: Brooke Grant
Head Coach: Daniel Castro
NTH NASA 13B Elite
U11 born in 2013
Under 11 Boys Elite Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 13B Premier
U11 born in 2013
Under 11 Boys Premier Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 13B Select
U11 born in 2013
Under 11 Boys Classic Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 13B Classic
U11 born in 2013
Under 11 Boys Royal Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 13b Premier Smyrna
U11 born in 2013
Under 11 Boys Select Division
Team Manager: Natalie Shroyer
Head Coach: mark Ensor
NTH 13B Buckhead Select
U11 born in 2013
Under 11 Boys Royal Division
Team Manager: Stephanie Briles
Head Coach: Dana Scott
NTH-Nasa 13 Select Milton
U11 born in 2013
Under 11 Boys White Division
Team Manager: ismaela vidal
Head Coach: Arash Derakhshan
NTH 13B Buckhead Elite
U11 born in 2013
Under 11 Boys Select Division
Team Manager: Stephanie Briles
Head Coach: Dana Scott
NTH 13B Buckhead Premier
U11 born in 2013
Under 11 Boys Classic Division
Team Manager: Dana Scott
Head Coach: Dana Scott
NTH NASA 13b Elite Smyrna
U11 born in 2013
Under 11 Boys Elite Division
Team Manager: Natalie Shroyer
Head Coach: mark Ensor
NTH LakePoint B 13 Select
U11 born in 2013
Under 11 Boys White Division
Team Manager: Natalie Lee
Head Coach: Michael Herrin
NTH 12B Buckhead Elite
U12 born in 2012
Under 12 Boys Premier Division
Team Manager: Brooke Sacco
Head Coach: Dana Scott
NTH NASA 12 Premier Milton
U12 born in 2012
Under 12 Boys Classic Division
Team Manager: Natalia Angel
Head Coach: Enrique Caballero
NTH LP 12 B Select
U12 born in 2012
Under 12 Boys Classic Division
Team Manager: Marina Fitzgerald
Head Coach: Michael Herrin
NTH 12B Buckhead Select
U12 born in 2012
Under 12 Boys Classic Division
Team Manager: Dana Scott
Head Coach: Dana Scott
NTH NASA 12B Elite
U12 born in 2012
Under 12 Boys Premier Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 12B Premier
U12 born in 2012
Under 12 Boys Premier Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 12 PRE ECNL III
U12 born in 2012
Under 12 Boys Elite Division
Team Manager: Julie Jenkins
Head Coach: mark Ensor
NTH NASA 12 Pre ECNL II
U12 born in 2012
Under 12 Boys Elite Division
Team Manager: Julie Jenkins
Head Coach: Nicky de Vogel
NTH 12B Buckhead Premier
U12 born in 2012
Under 12 Boys Select Division
Team Manager: Dana Scott
Head Coach: Dana Scott
NTH NASA 12B Select
U12 born in 2012
Under 12 Boys Select Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 12B Classic
U12 born in 2012
Under 12 Boys Royal Division
Team Manager: Sarah Johnson
Head Coach: Richard Quegan
NTH NASA 12b Select Smyrna
U12 born in 2012
Under 12 Boys Classic Division
NTH NASA 11 SCCL Premier Smyrna
U13 born in 2011
Under 13 Boys Select Division
Team Manager: Ryan Prescott
Head Coach: Anton Banfield
NTH Marietta 11B Select
U13 born in 2011
Under 13 Boys Select Division
Team Manager: Lane Hammack
Head Coach: Ray Tomlin
NTH NASA SCCL 11 Elite
U13 born in 2011
Under 13 Boys Elite Division
Team Manager: Peter Bourg
Head Coach: William "Ryan" Morris
NTH NASA 11 SCCL Premier Milton
U13 born in 2011
Under 13 Boys Royal Division
Team Manager: Courtenay Sealock
Head Coach: Fredy (Johnny) Vargas
NTH 11 SCCL Premier Marietta
U13 born in 2011
Under 13 Boys Premier Division
Team Manager: Pete Kobliska
Head Coach: Ewan Blair
NTH NASA 11 Cherokee
U13 born in 2011
Under 13 Boys Royal Division
Team Manager: Mika Fiorentino
NASA NTH 11 SCCL Premier Buckhead
U13 born in 2011
Under 13 Boys Select Division
Team Manager: Kara Williamson
Head Coach: Bryhan Alonzo
NASA 11 ECNL-RL
U13 born in 2011
Under 13 Boys Elite Division
Team Manager: Julie Moore
Head Coach: Nicky de Vogel
NTH NASA 11 SCCL CLASSIC SMYRNA
U13 born in 2011
Under 13 Boys Royal Division
Team Manager: Jamie Gomez
Head Coach: Juan Gomez
NASA 10 SCCL P1 Marietta
U14 born in 2010
Under 14 Boys Select Division
Team Manager: Mike Greene
Head Coach: Phillip Teeling
NTH NASA 2010 SCCL Select Marietta
U14 born in 2010
Under 14 Boys Classic Division
Team Manager: Caroline Masak
Head Coach: Oscar Del Risco
NTH NASA 10 ECNL
U14 born in 2010
Under 15 Boys Elite Division
Team Manager: Lauren Schemmel
Head Coach: Ray Tomlin
NTH NASA 10 SCCL Premier Buckhead
U14 born in 2010
Under 14 Boys Select Division
Team Manager: Carrie Billiam
Head Coach: Dewayne Dyer
NTH NASA 2010 SCCL ELITE
U14 born in 2010
Under 14 Boys Premier Division
Team Manager: Leah Wolfe
NTH NASA 10 SCCL Select Buckhead
U14 born in 2010
Team Manager: Kristen Delaney
Head Coach: Scott Snyder
NTH Nasa 10 ECNL RL
U14 born in 2010
Under 15 Boys Select Division
Team Manager: Chad Douglas
Head Coach: Calvin Murray
NTH NASA 2009 SCCL 2
U15 born in 2009
Under 15 Boys Classic Division
Team Manager: Maria Hefner
Head Coach: Lyndon Naipaul
09 SCCL Elite
U15 born in 2009
Under 15 Boys Premier Division
Team Manager: Lyndon Sandoval
Head Coach: Pablo Crump
NTH NASA 09 SCCL Premier Marietta
U15 born in 2009
Under 15 Boys Select Division
Team Manager: Maaria Seider
Head Coach: Phillip Teeling
NTH NASA 09 ECNL-RL
U15 born in 2009
Under 16 Boys Premier Division
Team Manager: Amanda Mattingly
Head Coach: Philip Thomas
NTH NASA 08 SCCL ELITE MILTON
U16 born in 2008
Under 16 Boys Elite Division
Team Manager: Scott Schoeling
Head Coach: Arash Derakhshan
NTH-S 08 SCCL Premier
U16 born in 2008
Under 16 Boys Select Division
Team Manager: Jennifer Manning
Head Coach: Anton Banfield
NTH NASA 08 SCCL ELITE
U16 born in 2008
Under 16 Boys Elite Division
Team Manager: April Rogers
NTH NASA 08 Classic Cherokee
U16 born in 2008
Under 16 Boys Select Division
Team Manager: Mika Fiorentino
Head Coach: Matthew Fiorentino
NTH NASA 08 SCCL Premier Marietta
U16 born in 2008
Team Manager: Kathleen Hoff
Head Coach: Pablo Crump
07 SCCL Premier Buckhead
U17 born in 2007
Under 17 Boys Select Division
Team Manager: Finn Ericson
Head Coach: David Peisner
NTH NASA 07 SCCL CLASSIC SMYRNA
U17 born in 2007
Under 17 Boys Select Division
Team Manager: Jamie Gomez
NTH NASA 07 SCCL PREMIER MARIETTA
U17 born in 2007
Under 17 Boys Premier Division
Team Manager: Heidi Harris
Head Coach: William "Ryan" Morris
NTH NASA 07 SCCL Elite
U17 born in 2007
Team Manager: Kris Hart
Head Coach: Calvin Murray
NTH NASA 05/06 SCCL Elite
U18 born in 2006
Team Manager: Nancy Geller
Head Coach: Oscar Del Risco
NTH NASA 05 ECNL-R
U19 born in 2005
Under 19 Boys Elite Division
Team Manager: Kyle Whitaker
Head Coach: Ibrahim Abousaud
NTH NASA 05B SCCL Premier I
U19 born in 2005
Under 19 Boys Select Division
Team Manager: Sarah Blaesing
Head Coach: Ewan Blair
NTH NASA 05/06 SCCL Elite
U19 born in 2005
Under 19 Boys Premier Division
Team Manager: Nancy Geller
Head Coach: Oscar Del Risco
NASACLB
2023
8/19/2023
NEW
GA579
tournamentcommittee@nasatophat.com
S798088
R
20
7/1/2023
Accepted
SincSports Accounts
Please enter the information below.
Upload Photo
SINC Content Manager